Devetošolci, pozdravljeni!

Objavljam informacije v zvezi s postopkom vpisa v srednje šole. 2. aprila se je zaključil rok, do katerega so srednje šole sprejemale prijave za vpis. Kot že veste, imate zdaj še vedno možnost, da si premislite in prijavnico prenesete oz. prestavite na drugo srednjo šolo. Čas za prenos prijavnic je do 22. aprila, sam prenos pa letos poteka nekoliko drugače kot običajno.  Upam, da ste se že v prvo prav odločili in da prenosov ne bo. Vsem pa predlagam, da si pogledate, kakšno je bilo stanje prijav po srednjih šolah 2. aprila. Ker se zaradi prenosov prijavnic lahko število prijav po posameznih programih do konca prenosnega obdobja še spreminja, predlagam, da aktualnemu stanju prijav sledite na spletni strani našega ministrstva.  Tam so sicer dosegljive tudi vse informacije, ki vam jih prilagam v priponkah:

Informacija-o-poteku-prenosa-prijavnice-1

Obrazec Izjava za prenos prijavnice-2

Seznam elektronskih naslovov svetovalnih delavcev vseh srednjih šol

Srednje šole – stanje prijav, 2. 4. 2021

Vse morebitne nejasnosti bomo sproti reševali v šoli, v živo.

Lep pozdrav!

Šolska svetovalka: mag. Alenka Ž. Pešak, prof. ped.