V soboto, 19. 3. 2022, smo se s četrtošolci, petošolci in šestošolci, ki so pri Planinskem krožku, odpravili proti Temnjaku in Vinski gori. Kar 25 učencev in učenk se je zbralo v polni pohodniški opremi pred šolo na sobotno jutro. Podali smo se mimo Term Dobrna po Loški poti do Loke. Tam smo nadaljevali proti Vinski gori (798 m), nato pa še do Temnjaka (806 m). V enem dnevu smo tako osvojili kar dva vrhova in za nagrado dobili dva žiga v naše planinske dnevnike. Spustili smo se do Doline mlinov in nato nadaljevali še do trim steze ter po 6 urah prispeli zdravi in nasmejani nazaj do naše šole.

Za naš varen in trden korak sta poskrbela vodnika Švent Jani in Žagavec Irena iz Planinskega društva Dobrna, za kar se jima iskreno zahvaljujemo.