Šolski skladi in skladi vrtcev – donacije

Spoštovani!

Na podlagi 135. člena Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in 142. člena Zakona o dohodnini so šolski skladi oziroma skladi vrtcev uvrščeni na seznam upravičencev do donacij za leto 2022.

Letos je na tem seznamu tudi šolski sklad OŠ Dobrna (Uradni list RS, št. 146/2022 z dne 25. 11. 2022 – Sklep o dopolnitvah Sklepa o določitvi upravičencev do donacij za leto 2022).

Kot davčni zavezanec lahko tudi vi enemu ali več upravičencem s seznama upravičencev do donacij namenite do 1 % dohodnine, vendar šolskemu skladu ali skladu vrtca lahko namenite največ 0,3 %, zaokroženo na desetinko odstotka (namenite lahko torej 0,1 %, 0,2 % ali 0,3 % svoje dohodnine).

Zahtevek za namenitev dela dohodnine za donacije lahko oddate:

Za izpolnitev obrazca ZAHTEVA za namenitev dela dohodnine za donacije našemu šolskemu skladu potrebujete naslednje podatke:

OSNOVNA ŠOLA DOBRNA, Dobrna 1, 3204 DOBRNA, davčna številka 15988945.

Vsakemu, ki se bo odločil in našemu šolskemu skladu namenil del svoje dohodnine, bomo zelo hvaležni.

Predsednica UO ŠS : Martina Jovan                                                                                                                       Ravnatelj: Marko Šteger

obrazec donacija 2022