V četrtek, 25. maja, je sledil ključni del našega mednarodnega projekta Go greener at school. Preko Zoom-a smo gostili mednarodno video konferenco in se tako še zadnjič srečali z učenci in učitelji naših partnerskih šol iz Francije, Španije in Romunije. Vsaka šola je pripravila predstavitve o opravljenem delu, osrednja tema pa je bila skrb za okolje in naš planet. Učenki Neža in Gaja sta uspešno predstavili, kako smo  na naši šoli prijazni okolju. Francoski učenci so na svetovni dan Zemlje posadili drevo jablane, prav tako romunski učenci, naši  osmošolci in osmošolke pa so ustvarjali plakate in pesmi, le-te pa so tudi prebrali. Ta projekt je bil ponovno edinstvena priložnost spoznati nove ljudi, njihov  odnos do narave, predvsem pa so sodelujoči osmošolci in osmošolke razširjali svoje znanje angleškega jezika.

Če vas zanima, kakšne plakate in pesmi so ustvarili naši učenci, kliknite na spodnji povezavi.

Earth day Posters, Plakati na temo DAN ZEMLJE

Earth day Poems by students, Pesmi naših učencev