Drage učenke, dragi učenci! Spoštovani starši!

Zakorakali smo v drugi mesec šolskega leta. Zdaj smo se že dobro privadili vseh pravil. Pred vami so posamezna ocenjevanja.
Pri šolskem delu pa ne pozabite, da se je potrebno učiti sproti in redno. Potem je vse lažje in boljše.
In kaj vse nas čaka v oktobru?

• Začeli smo z Mesecem nacionalnega branja. V tem tednu poteka vsakodnevno glasno branje. Prav branje v razredu ustvarja edinstvena okolja, ki navdihujejo in ustvarjajo skupnosti.
  • Z delom so začele številne dejavnosti v okviru razširjenega programa. Kdor se še želi pridružiti, je lepo vabljen.
  • V četrtek, 10. 10. 2024, bodo prve popoldanske govorilne ure (17.00-18.00). Spoštovani starši, lepo vabljeni k obisku. Predlagamo, da se k posameznemu učitelju prijavite na e-naslov, ki ga najdete tukaj.
  • NOVO: V tednu otroka bodo učenci 4. razreda imeli EKO dan, učenci 1. razreda pa bodo v okviru tehniškega dneva izdelovali igračo. Vsi (4. in 1. r.) pa  bodo sodelovali z gojenci CUDV.
  • Učenci bodo tudi letos s pestrim kulturnim programom sodelovali na Srečanju starejših občanov Dobrne (petek, 11. 10. 2024, ob 13.00).
  • V soboto, 12. 10. 2024, bo delovna sobota – športno druženje s starši (1.-9. r.). Upamo, da nam vreme ne bo več nagajalo. Skupaj s starši se bomo odpravili na pohod v okolico šole. Šolski prevozi bodo organizirani ter malica in kosilo. Določene dejavnosti RAP bomo izvajali samo pred poukom, po pouku v soboto razširjenega programa NE BO. Spoštovani starši, vljudno vabljeni, da se nam na pohodu pridružite.
  • Načrtujemo tehniški dan (6.-9.) – Kulturna dediščina Dobrne in kulturni dan (6.-9) – Zaplešimo.
  • V sredo, 16. 10. 2024, bomo sodelovali v projektu Drobtinica, ki poteka v organizaciji krajevnega odbora Rdečega križa. Na stojnici, ki bo v centru Dobrne od 10.00 do 12.00, bomo sodelovali pri prodaji pekovskih izdelkov. Zbrani denar bo namenjen za Šolski sklad OŠ Dobrna.
    Spoštovani starši in drugi, lepo vabljeni, da nas obiščete na stojnici.
  • V sredo, 23. 10. 2024: kulturni dan (6.-9), ko boste učenci odšli v Ljubljano (Cankarjev dom, Narodna galerija, Moderna galerija).
  • Tudi letos bomo s kulturnim programom sodelovali na komemoraciji pri spomeniku v kraju.
    Učenci pa bodo pripravili tudi krajši komemoraciji pri spomenikih v Vrbi in na Brdcah.
    S tem se vključujemo v obeleževanje 80-letnice pohoda XIV. divizije, ki je med II. svetovno vojno šla skozi naše kraje.
    Naša šola se je do leta 1991 imenovala OŠ XIV. divizije Dobrna
  • Vse udeležence ponovno opozarjamo na povečano pazljivost v prometu, predvsem pri prihodih in odhodih iz šole, zaradi cestnih del.
  • Prihajajo pa tudi enotedenske jesenske počitnice. Naš prvi predah za nove moči.
    Srečno.
    Irena Delčnjak Smrečnik, ravnateljica